Konkurs 2010


Wyniki konkursu na najlepsze fotografie Glinioludów 2010 można było poznać 13 lutego 2011, podczas wernisażu najlepszych zdjęć na bolesławieckim dworcu PKP. Wygrała fotografia Magdaleny Kucharskiej. Zdjęcie było najlepsze nie tylko zdaniem internautów głosujących na portalu galeriaboleslawiec.pl, ale i zdaniem jury. Drugie miejsce zdobyło zdjęcie autorstwa Aleksandry Kozioł (widoczne powyżej) a trzecie – Macieja Buldańczyka. Łączna kwota przyznanych nagród to 1500 zł.

Organizator konkursu, Stowarzyszenie Bolesławieckie Centrum Inicjatyw Lokalnych Via Sudetica rozmawia z PKP o projekcie „Pociąg do gliny”, w ramach którego wystawa miałaby zwiedzać w najbliższych miesiącach inne dworce kolejowe w Polsce. Wystawa na dworcu to pomysł nowego prezesa stowarzyszenia, Tomasza Gołby.

– Chcielibyśmy, aby te fotografie zobaczyli ludzie w całym kraju, bo pokazują one jak wspaniałym świętem Bolesławca i bolesławian jest Gliniada – mówi Gołba. – Dzięki tej wystawie Gliniada może kolejny raz pokazać swoją promocyjną moc.

– Współpraca ze stowarzyszeniem Via Sudetica zapowiada się obiecująco – mówi rzecznik PKP, Bartłomiej Sarna. – Raczej nie skończy się na tej wystawie.

Tegoroczne jury tworzyli: Stanisław Borowski, Jerzy Paluszczyszyn, Grzegorz Sidorowicz, Przemysław Fiałkowski, Łukasz Ludwikowski i Leszek Żukrowski.

Na wystawie na dworcu można było zobaczyć 30 najlepszych prac spośród ponad 150 nadesłanych na konkurs oraz (na peronach) zdjęcia laureatów z lat poprzednich. Konkurs odbył się już po raz czwarty.

Wystawę można było oglądać na bolesławieckim dworcu PKP do 21 lutego.

Posłuchaj relacji Muzycznego Radia z wystawy

Zobacz wpis na blogu laureatki konkursu

 

Materiał Telewizji Lokalnej Azart Sat o wystawie: