Bogdan Nowak w plebiscycie Osobowość Roku 2011

Prezes Via Sudetica i pomysłodawca Gliniady, Bogdan Nowak jest jednym z kandydatów do tytułu Osobowości Roku. Plebiscyt organizuje tygodnik Gazeta Wojewódzka ukazujący się w regionie jeleniogórskim.

Nie wiemy kto zgłosił Bogdana do plebiscytu, wiemy natomiast dlaczego. W 2011 roku Glinoludy zorganizowały siedem Gliniad. Oprócz najważniejszej, tej w Bolesławcu, gościły w Gliwicach, Goerlitz, Zielonej Górze, Gliwicach, Pszczynie i Lubinie. Parada Z Miłości do Gliny okrasiła również Karnawał Kultur w Berlinie. Tam zaś Glinoludy dojechały specjalnym pociągiem Kraków – Berlin, który to pociąg, jako inicjatywę artystyczną, współtworzyły swoją obecnością. A propos Gliniady w Bolesławcu to warto wspomnieć, że zorganizowaliśmy ją głównie ze środków stowarzyszenia.

W maju zeszłego roku Bogdan wraz  z  Glinoludami działał artystycznie jako jeden z instruktorów na międzynarodowych warsztatach w Krzyżowej. Rok 2011 to także zakup przez Via Sudetica bębnów zwanych djembe, które zabrzmią na niejednej Gliniadzie a pomogły m.in. w organizacji, wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Bolesławcu, warsztatów muzycznych.

Jakby tego było mało, Glinoludy rozpoczęły rok 2011 wystawą fotografii na bolesławieckim dworcu PKP a w krótce potem w Trewirze otwarto wystawę dokumentującą glinoludowe działania artystyczne w Schengen w roku 2010. Jeśli do tego dodamy dwie inicjatywy stowarzyszenia z końca roku 2011, skrzynki geocache na ziemi bolesławieckiej i turystyczny Stempel Rabatowy Via Sudetica – mamy prawo być dumni z minionego roku i naszej pracy. I z Bogdana też, bo choć nie wszystkie wyżej wspomniane inicjatywy były jego pomysłem, to bez niego raczej nie byłoby ich wcale.

A jak do tego dodamy jeszcze prowadzenie udającego restaurację prywatnego ośrodka kultury w Piwnicy Paryskiej i dziesiątki  zorganizowanych tam  fantastycznych koncertów i spotkań a także wspieranie przez Via rozmaitych inicjatyw kulturalnych to mamy pełne prawo namawiać Was do głosowania na Bogdana we wspomnianym plebiscycie.

Wystarczy wysłać SMS o treści OSOGW.30 na numer telefonu 72355

Na kandydatów można głosować również na kuponach co tydzień drukowanych w Gazecie Wojewódzkiej. Na kupony redakcja czeka w nieprzekraczalnym terminie do 29 lutego.

Wyniki głosowania można obserowować tu: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul/1250599,wybieramy-osobowosci-2011-roku,id,t.html
Regulamin zabawy jest tu: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul/1253351,regulamin-plebiscytu-na-osobowosc-roku-gazety-wojewodzkiej,id,t.html#60dd06cbfe19ea2c,1,3,12

Jeśli spodobała się Wam powyższa wyliczanka naszych powodów do dumy z roku 2011, to możecie nam pomóc w roku 2012 co najmniej powtórzyć osiągnięcia. Wystarczy pomyśleć o nas przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym i dobrze zainwestować 1%.