Bogdan Nowak wygrał w plebiscycie Osobowość Roku 2011 – dziękujemy za głosy

1135 głosów oddano na Bogdana Nowaka w plebiscycie Osobowość Roku 2011 tygodnika Gazeta Wojewódzka.

Mim, twórca Gliniady, prezes stowarzyszenia Via Sudetica, animator kultury prowadzący w swojej restauracji coś na kształt prywatnego domu kultury, pokonał 61 konkurentów (w tym kilkunastu z powiatu bolesławieckiego, a także prezydenta Bolesławca).

Drugie miejsce zajął zgorzelczanin, Albert Gryszczuk, dwukrotny uczestnik rajdu DAKAR, na którego zagłosowało 1080 osób. Trzeci był prezydent Bolesławca, Piotr Roman. Poparło go 341 osób.

Rok 2011 był dla mnie i dla moich przyjaciół rokiem Glinoludów i ten plebiscyt jakoś odzwierciedla nasze poczucie, że włożyliśmy mnóstwo pracy w rozwój Gliniady i pokazanie naszego miasta w kraju i na świecie jako miejsca w którym żyją ludzie z wyobraźnią i pełni inwencji. Stowarzyszenie Via Sudetica podjęło także kilka nie związanych z gliniadą inicjatyw, które okazały się ciekawe i ważne.

Wyróżnienie w plebiscycie to nie jest honor tylko dla mnie ale i dla mnóstwa ludzi którzy wsparli i wpierają Gliniadę, dla wielu osób związanych z Via Sudetica i dla tych którzy kibicują nam i w Bolesławcu, i w Schengen, i w Berlinie i w Chicago. Fajnie by było gdyby wynik tego plebiscytu dał do myślenia krytykom i wrogom Gliniady, którzy najchętniej swoimi działaniami wyeksmitowaliby Glinoludy z miasta.

Chciałbym, żeby bolesławianie byli dumni z Gliniady i żeby jak najchętniej brali w niej udział. Chciałbym też, żeby władze wreszcie zrozumiały znaczenie rozmaitych działań Via Sudetica i razem z nami promowały nasze miasto. Bo wszyscy jesteśmy z tej samej gliny.

Dziękuję za głosy i pozdrawiam wszystkich życzliwych i nieżyczliwych.

Papa Glinolud Bogdan Nowak