Pomóżcie małej Laurze i wysłuchajcie wspaniałego koncertu w Teatrze Starym

W piątek 25 maja Teatr Stary, BSA Przemiana, Młodzieżowy Dom Kultury, Powiat Bolesławiecki, Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka i Biuro Perfekt zapraszają na koncert znanego aktora, Lecha Dyblika pt. „Ojciec mój Lenin”

Dyblik to aktor znany przede wszystkim z ról drugoplanowych, w ostatnich latach można go było oglądać m.in. w „Domu złym” i „Weselu” Smarzowskiego. Tak o aktorze pisze Filmweb: Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Ukończył ją w 1981 roku a dyplom uzyskał dwa lata później. W listopadzie tego samego roku zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Występował tam do 1987 roku. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym „Noc poślubna w biały dzień” w reżyserii Jerzego Gruzy. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek wózków”, „Wtorek”, „Zemsta” i „Wesele”, czy też w serialach „Boża podszewka”, „Sukces” i  „Wiedźmin”. Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. „Bandycka dusza”.

Całkowity dochód z koncertu jest przeznaczony na pomoc dla małej Laury Łubaniewskiej, która dzielnie walczy z ciężką chorobą, padaczką lekooporną.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.

Bilety w cenie 20zł – do nabycia w Biurze Podróży PERFECT (ul. Sierpnia 80) oraz w BSA Przemiana (ul. Komuny Paryskiej 38a)

W sobotę i niedzielę (26 i 27 maja) Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na warsztaty teatralne dla młodzieży z Lechem Dyblikiem w Teatrze Starym. Uczestnicy muszą mieć minimum 12 lat a zapisy prowadzi sekretariat MDK przy ulicy Grunwaldzkiej 5 (tel:  644 65 65)

KONCERT WSPIERA AGENCJA EL TORO

ZOBACZ STRONĘ ARTYSTY