Via gra – Mariusz Lickiewicz bloguje

O najnowszych planach Via Sudetica, o tym co się zdarzyło i co się jeszcze zdarzy i o tym, co dzieje się we Via przeczytacie na blogu wiceprezesa naszego stowarzyszenia, Mariusza Lickiewicza.

Mariusz postanowił zdawać regularnie relacje z życia naszego Stowarzyszenia i naszych planów na portalu bobrzanie.pl.

Mariusz pisze w nim m.in.:

Czerwiec to przedsięwzięcie przez nas planowane od zeszłego roku – prezentacja regionu bolesławieckiego w czeskiej Pradze. Przy okazji najwiEkszego muzycznego festiwalu w Czechach – UNITED ISLANDS of Prague odbędzie się prezentacja dorobku i bogactwa regionu bolesławieckiego połączona z happeningiem artystycznym w którym to bolesławieckie Glinoludy wskrzeszą do życia mityczną postać GOLEMA – postać szalenie ważną dla kultury czeskiej. W przedsięwzięciu bierze udział Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego, Urząd Miasta w Bolesławcu, Bolesławieckie Bractwo Ceramiczne oraz bolesławieccy artyści – Kasia Sas, Marek Zyga, Studio Borowski, Edward Szutter, Czesław Matyjewicz…

TUTAJ znajdziecie pierwszy wpis na jego blogu w całości.