Audiobook made in Bolesławiec – „Znikopis” Danuty Maślickiej

Redakcja portalu bobrzanie.pl przy wsparciu stowarzyszenia Via Sudetica podejmuje próbę nagrania i wydania pierwszego bolesławieckiego audiobooka, książki napisanej przez bolesławiankę i opowiadającej o naszym mieście, książki której będzie można posłuchać. Udało nam się przekonać do tego projektu panią Danutę Maślicką, autorkę „Znikopisu”.

DanutaMaślicka to autorka wierszy i finezyjnych parawanów, była nauczycielka i była dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, dzięki której w BOK-u gościły takie postacie, jak ksiądz Józef TischnerKrzysztof ZanussiRyszard Kapuściński czy Andrzej Szczypiorski. W „Znikopisie” opisała swoje losy z czasów działalności opozycyjnej. Emocjonalnie, szczerze i wartko pisząc lekko o sprawach nielekkich, bez patosu o sprawach ważnych, a przede wszystkim bez mściwości, goryczy czy najmniejszej choćby chęci odwetu za doznane krzywdy.

Książka Danuty Maślickiej ukazała się w 2009 roku w wydawnictwie Republika Ostrowska Tomasza Mielocha.

Bardzo interesują nas Wasze opinie. Ciekawi nas to, czy zainteresował Was ten fragment książki, czy chętnie wysłuchalibyście całości. Interesuje nas także odpowiedź na pytanie, czy chętnie kupilibyście tego audiobooka.

Będziemy także wdzięczni wszystkim, którzy zechcieliby wesprzeć tę inicjatywę.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audiobooka: