Glinoludy wizytówką Pszczyny?

Portal pszczyna.naszemiasto.pl wybiera wizytówkę powiatu pszczyńskiego. Pszczyński Festiwal Ceramiki konkuruje z takimi potencjalnymi wizytówkami jak Łukasz Piszczek, księżna Daisy, czy Alicja Janosz.

Festiwal Ceramiki na razie zajmuje trzecie miejsce. Co ciekawe, na 5 fotografii prezentujących tę imprezę, aż cztery to zdjęcia Glinoludów. Opis Festiwalu na portalu brzmi: „Pszczyński Festiwal Ceramiki każdego roku przyciąga tysiące turystów. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest tradycyjna parada glinoludów.”

W tym roku Pszczyna gościła Glinoludy po raz trzeci. Na Pszczyński Festiwal Ceramiki z Bolesławca pojechało piętnaście osób, ale na miejscu pomalowała się ponad setka mieszkańców.

Nic dziwnego, że Gliniada jest w Pszczynie traktowana jak stały element imprezy.

– Bardzo nam miło, że jesteśmy postrzegani jako charakterystyczny element Festiwalu Ceramiki w Pszczynie i to mimo tego, że zawsze podkreślamy, iż jesteśmy Glinoludami z Bolesławca – mówi Bogdan Nowak, prezes stowarzyszenia Via Sudetica, organizującego Gliniadę. – Tegoroczna chęć mieszkańców Pszczyny do uczestniczenia w naszej zabawie bardzo pozytywnie nas zaskoczyła.